Dramatickou výchovou k modernímu učitelství. Studenti mapují inovace v Plzni

15. 1. 2018, Praha – Studenti z iniciativy Otevřeno natáčejí videa o novinkách v přípravě učitelů a šíří je na další fakulty po celém Česku. V druhém příběhu unikátního projektu Mapování představují nevšední přístup předmětu v Plzni, který je nezbytný nejen pro vytváření osobnosti novodobého učitele, ale také správné vedení třídy. Inovativní kurz Osobnostní a… celý článek »

Budoucí učitelé natáčí videa o inovacích ve výuce

12. října, Praha – Vytváří videa o novinkách v přípravě učitelů a posílají je dál po celém Česku. Studentská iniciativa Otevřeno představila svůj nejnovější projekt s názvem Mapování inovací ve vzdělávání pedagogů. Jeho cílem je podpora příkladů pozitivní praxe a jejich šíření na další pedagogické fakulty v zemi. Příprava učitelů si podle studentů žádá změnu.… celý článek »

Pozvánka na tiskovou konferenci k Mapování inovací Studenti a učitelé společně usilují o změny ve výuce

5. října, Praha – Přijměte prosím naše pozvání na tiskovou konferenci, která se bude konat 12. října 2017  na půdě Pedagogické fakulty UK v Praze. Jejím cílem je představení plánu spolupráce s pedagogickými fakultami pro tento semestr, především pak projektu Mapování inovací ve vzdělávání pedagogů. Příprava tohoto projektu trvala 6 měsíců. Spočívá v podpoře a šíření příkladů… celý článek »

Studenti se připojují ke kampani Konec levných učitelů Budoucí učitelé dobře cítí potřebnost změny ve financování školství

3. května 2016, Praha, Brno, Olomouc – Iniciativa Otevřeno, která sdružuje studenty pedagogických oborů napříč republikou, podporuje kampaň školských odborů #koneclevnýchučitelů. Otevřeno velmi vítá každou iniciativu, která se bude zabývat platy učitelů, protože se jedná o jeden ze zásadních aspektů, které absolvent pedagogických fakult zvažuje při nástupu do učitelského povolání. Zvláště pak ve větších městech,… celý článek »