Hledáme nové členy týmu

Pojďte otevírat diskusi o vzdělávání pedagogů s námi!

Náš tým v současnosti tvoří asi 75 lidí, nyní jej chceme rozšířit. Působíme po celé republice, většina z nás současně studuje. Chceme-li měnit vzdělávání, potřebujeme se do toho opřít ve větší síle. Současně se nám pro nový akademický rok uvolnilo několik klíčových míst v celostátním vedení, pro něž hledáme nové tváře.

1.

Kdy a kde?

Nejlépe pro celý akademický rok (červenec/září 2017 – červen 2018), není problém domluvit se i jinak.

Spolupráce je možná v působišti našich poboček, ale také na dálku. Celostátní úroveň řídíme hlavně z Brna a Prahy, rádi se scházíme, není problém komunikovat online.

2.

Podoba spolupráce?

Naši členové fungují jako dobrovolníci, pro některé role ale výhledově přichází v úvahu i finanční ohodnocení.

Podoba a množství spolupráce je hodně na individuální dohodě, některé aktivity vznikají v týmu, jiné je možné rozvíjet samostatně.

3.

Naše principy?

Členům týmu se snažíme nabídnout maximální autonomii a příležitosti i podporu pro růst a zdokonalování. Máme rozvinutou vnitřní demokracii, díky které může každý promlouvat do běhu věcí a hledat v nich vlastní smysl. Přátelský a neformální kolektiv je ve studentské iniciativě samozřejmostí.

Koho aktuálně hledáme:

Hospodaření

Vedoucí (finanční manažer/ka) – koordinuje vedení rozpočtu a veškerou správu financí organizace.

Účetní – spravuje účetní a hospodářskou administrativu organizace.

Grantový specialista – podílí se na získávání a obsluze peněz skrze projekty u nadací.

(Uvedené role je možné slučovat.)

Vnější komunikace

Editor/ka sociálních sítí – stará se o obsah a celkový život naší facebookové stránky.

Správce webu – průběžně administruje obsah webových stránek a podílí se na jejich dalším rozvoji.

Grafik/grafička – zpracovává konkrétní výstupy (plakáty, letáky, bannery) dle potřeb organizace, na základě našeho vizuálního stylu (grafického manuálu). Vytváří vizuální tvář větších akcí a projektů.

(Uvedené role je možné slučovat.)

Personalistika

Vedoucí (HR manažer/ka) – koordinuje nábor nových členů a práci s dobrovolníky na celostátní úrovni a formou supervize s ní pomáhá jednotlivým fakultním pobočkám. Zajišťuje vzdělávání a rozvoj dalších nástrojů v oblasti práce s lidmi dle naší strategie.

Další členové celostátního týmu – podílejí se na náboru lidí a práci s nimi, ať už konkrétně vymezenou úlohou nebo operativní pomocí s činností týmu.

Pečovatelé o tým na jednotlivých pobočkách – v rámci fakultních týmů se starají o podporu týmového ducha organizováním rozvojových a neformálních aktivit.

Program a další aktivity

Vedoucí projektu – koordinuje průběh konkrétního projektu Otevřena. (V současnosti máme připraveno několik menších i větších projektů, jejichž spuštění je pozastaveno z důvodu nedostatku personálních kapacit. Hledáme tak lidi, kteří by se vedení těchto aktivit chopili.)

Členové týmu projektu – na celostátní úrovni i na jednotlivých fakultách rozvíjíme řadu projektů – najdete se v některém z nich?

Podpora programu – podílí se na celostátní koordinaci jednotlivých projektů a na celkové podpoře aktivit a projektů fakultních poboček celostátním vedením.

Členové týmu obecně – uvítáme i veškeré další zájemce, kteří by se zkrátka rádi zapojili do aktivit Otevřena na libovolné úrovni. Máte-li zájem přidat ruku k dílu s pořádáním akcí, debat a dalších aktivit, neváhejte nás kontaktovat.

Co nabízíme?

 • Možnost podílet se na opravdu smysluplné práci. (Už jste si všimli, že skoro všechny debaty o vzdělávání většinou končí u toho, jak vypadá příprava učitelů?)
 • Možnost realizovat se, rozvíjet vlastní nápady a uplatňovat svůj hlas v rámci vnitřní demokratické diskuse.
 • Přátelský a otevřený kolektiv lidí, kteří se snaží sledovat vytyčené ideály i ve způsobu práce. Možnost potkávat se na neformálních akcích.
 • Docela jedinečnou zkušenost proměňovat vzdělávací systém směrem od studentů a spolupracovat na tom se všemi, kdo se o totéž snaží na jiné frontě. (Klidně čti jako možnost získat kontakty.)
 • Osobní podporu pro práci (takovou, jakou umíme dát), vzdělávání a školení členů, proplácení cestovních a dalších souvisejících nákladů.
 • Hodnotnou zkušenost a referenci do životopisu (zkušenost ze spolků a neziskové činnosti je dnes čím dál žádanější).
 • Všichni v Otevřenu nyní pracují dobrovolnicky, bez nároku na finanční odměnu. U manažerských a dalších náročnějších či profesionálnějších rolí však do budoucna předpokládáme i finanční ohodnocení.

Co očekáváme?

 • Sdílenou chuť měnit vzdělávání k lepšímu.
 • Ochotu učit se novým věcem a spolupracovat v týmu.
 • Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou (viz předchozí bod), u manažerských rolí jsou výhodou.
 • Členové nemusí být studenty pedagogických ani jiných fakult.

Takže – Co když máte zájem?

 • Ať už máte zájem chopit se naplno některé z rolí, anebo se jen nejistě poradit, zda je pro vás Otevřeno to pravé, neváhejte nás kontaktovat na info@otevreno.org.
 • Rádi zodpovíme vaše dotazy a domluvíme se na osobní schůzce, skypu nebo telefonátu.