Hledáme nové členy týmu

Pojďte otevírat diskusi o vzdělávání pedagogů s námi!

Náš tým v současnosti tvoří asi 90 lidí, nyní jej chceme rozšířit. Působíme po celé republice, většina z nás současně studuje. Chceme-li měnit vzdělávání, potřebujeme se do toho opřít ve větší síle. Současně se nám pro nový akademický rok uvolnilo několik klíčových míst v celostátním vedení, pro něž hledáme nové tváře.

1.

Kdy a kde?

Nejlépe pro celý akademický rok (červenec/září 2017 – červen 2018), není problém domluvit se i jinak.

Spolupráce je možná v působišti našich poboček, ale také na dálku. Celostátní úroveň řídíme hlavně z Brna a Prahy, rádi se scházíme, není problém komunikovat online.

2.

Podoba spolupráce?

Naši členové fungují jako dobrovolníci, pro některé role ale výhledově přichází v úvahu i finanční ohodnocení.

Podoba a množství spolupráce je hodně na individuální dohodě, některé aktivity vznikají v týmu, jiné je možné rozvíjet samostatně.

3.

Naše principy?

Členům týmu se snažíme nabídnout maximální autonomii a příležitosti i podporu pro růst a zdokonalování se. Máme rozvinutou vnitřní demokracii, díky které může každý promlouvat do běhu věcí a hledat v nich vlastní smysl. Přátelský a neformální kolektiv je ve studentské iniciativě samozřejmostí. Jak fungujeme »

Koho aktuálně hledáme:

Aktualizováno 5. ledna 2018.

Členové týmů na pobočkách

Členové poboček – podílejí se na fakultních aktivitách spolku v Praze, Brně, Olomouci, Plzni, Liberci a Ústí nad Labem, ať už jde o studenty pedagogických fakult, nebo nikoli.

Pomocníci a dobrovolníci – nemáte-li čas na dlouhodobé zapojení do týmu, oceníme i občasnou výpomoc s pořádáním akcí a dalšími aktivitami.

Iniciátoři nových poboček – stále nemáme pobočky na fakultách v Ostravě a Hradci Králové. Máte-li zájem je rozjet, neváhejte se nám ozvat.

Vnější komunikace (PR)

Web manažer/ka – řídí provoz, rozvoj a technický vývoj webových stránek.

Další správci webu – podílejí se na administrování obsahu webových stránek a vytváření designu jednotlivých částí

Editor/ka sociálních sítí – stará se o obsah a celkový život naší facebookové stránky.

Grafik/grafička – zpracovává konkrétní výstupy (plakáty, letáky, bannery) dle potřeb organizace, na základě našeho vizuálního stylu (grafického manuálu). Vytváří vizuální tvář větších akcí a projektů.

Copywriter/ka – vymýšlí poutavé texty dle potřeb organizace jako podklady pro grafika.

(Uvedené role je možné slučovat.)

Hospodaření

Finanční manažer/ka – koordinuje vedení rozpočtu a veškerou správu financí organizace.

Účetní – spravuje účetní a hospodářskou administrativu organizace.

Grantový specialista – podílí se na získávání a obsluze peněz skrze projekty u nadací.

(Uvedené role je možné slučovat.)

Personalistika (HR)

Členové celostátního HR týmu – podílejí se na náboru lidí a práci s nimi, ať už konkrétně vymezenou úlohou nebo operativní pomocí s činností týmu.

Celostátní program a projekty

Vedoucí projektu – koordinuje průběh konkrétního projektu Otevřena. (V současnosti máme připraveno několik menších i větších projektů, jejichž spuštění je pozastaveno z důvodu nedostatku personálních kapacit. Hledáme tak lidi, kteří by se vedení těchto aktivit chopili. Konkrétně se jedná například o témata jako mediální gramotnost nebo vztah středoškoláků k učitelské profesi.)

Členové týmu projektu – na celostátní úrovni i na jednotlivých fakultách rozvíjíme řadu projektů – najdete se v některém z nich?

Podpora programu – podílí se na celostátní koordinaci jednotlivých projektů a na celkové podpoře aktivit a projektů fakultních poboček celostátním vedením.

Co nabízíme?

 • Možnost podílet se na opravdu smysluplné práci. (Už jste si všimli, že skoro všechny debaty o vzdělávání většinou končí u toho, jak vypadá příprava učitelů?)
 • Možnost realizovat se, rozvíjet vlastní nápady a uplatňovat svůj hlas v rámci vnitřní demokratické diskuse.
 • Přátelský a otevřený kolektiv lidí, kteří se snaží sledovat vytyčené ideály i ve způsobu práce. Možnost potkávat se na neformálních akcích.
 • Docela jedinečnou zkušenost proměňovat vzdělávací systém směrem od studentů a spolupracovat na tom se všemi, kdo se o totéž snaží na jiné frontě. (Klidně čti jako možnost získat kontakty.)
 • Osobní podporu pro práci (takovou, jakou umíme dát), vzdělávání a školení členů, proplácení cestovních a dalších souvisejících nákladů.
 • Hodnotnou zkušenost a referenci do životopisu (zkušenost ze spolků a neziskové činnosti je dnes čím dál žádanější).
 • Všichni v Otevřenu nyní pracují dobrovolnicky, bez nároku na finanční odměnu. U manažerských a dalších náročnějších či profesionálnějších rolí však do budoucna předpokládáme i finanční ohodnocení.

Co očekáváme?

 • Sdílenou chuť měnit vzdělávání k lepšímu.
 • Ochotu učit se novým věcem a spolupracovat v týmu.
 • Předchozí zkušenosti nejsou podmínkou (viz předchozí bod), u manažerských rolí jsou výhodou.
 • Členové nemusí být studenty pedagogických ani jiných fakult.

Takže – Co když máte zájem?

 • Ať už máte zájem chopit se naplno některé z rolí, anebo se jen nejistě poradit, zda je pro vás Otevřeno to pravé, neváhejte nás kontaktovat na info@otevreno.org.
 • Rádi zodpovíme vaše dotazy a domluvíme se na osobní schůzce, skypu nebo telefonátu.