Inspirující učitelé Česka: skrze konkrétní tváře světu ukazujeme, že na učitelích opravdu záleží

Školáci a školačky se budou navracet do školních lavic, mnoho z nich do nich letos zasedne poprvé. Ve svých třídách se potkají s osobnostmi, které pro ně budou hrát zásadní roli – stanou se jejich učiteli, kteří je povedou na cestě za vzděláním a se kterými stráví významnou část svého života.

Na učitelích záleží. A moc rádi bychom tuto myšlenku předali těm, kteří nyní za katedrami již jsou nebo učitelské povolání zvažují. Chceme ukázat, jaké skvělé pedagogy a pedagožky v českých školách máme, jak oni sami o své profesi uvažují a co dělají pro to, aby jejich žáci měli co nejlepší podmínky pro učení.  

Neméně pozornosti budeme věnovat dětskému well-beingu, který během posledního roku a půl kvůli covidové pandemii dostal obzvláště na frak. Pocit bezpečí a předvídatelnosti je pro učení dětí zásadní a jsou to právě učitelé, učitelky, ředitelé, ředitelky, školní psychologové a další osobnosti školního prostředí, kdo toto prostředí ve školní třídě vytváří. 

I z toho důvodu startujeme osvětovou mediální kampaň, která zmíněná témata spojuje. Jejím cílem je inspirovat stávající pedagogy, nadchnout pro povolání potenciální budoucí učitele a širší veřejnosti připomenout to, jak důležití pedagogové pro naši společnost jsou. Postupně budeme na našich sociálních sítích odkrývat tváře konkrétních učitelů a učitelek (a nejen jich) a ukazovat, jak nad vzděláváním dětí a jejich well-beingem přemýšlí. Protože takových osobností máme v Česku mnoho. 

Máte vlastní tipy na učitele/učitelky, ředitele/ředitelky, školní psychology/psycholožky a další osobnosti podílející se na školním vzdělávání, kteří by neměli v kampani chybět? Ozvěte se nám na: inspirujici.ucitele@otevreno.org. 

Celou sérii budete moci v následujících měsících sledovat na našich sociálních sítíchFacebooku, InstagramuTwitteru. Budeme moc rádi, pokud její myšlenky budete šířit i do svého okolí.