měníme vzdělávání pedagogů

Otevírejte proměnu vzdělávání s námi!

Už šestým rokem budujeme lepší podmínky pro přípravu učitelů a měníme zajeté koleje systému, kterým jsme si sami prošli. Našich 90+ dobrovolníků působí na 6 pobočkách, o něž se stará celostátní tým. Na ně navazuje širší hnutí podporovatelů, kteří myšlenky naší vize mění ve skutečnost ve svém každodenním životě.

Proč to všechno děláme?

Chceme ve školách pedagogy, se kterými se všechny děti naplno a s radostí rozvíjí. Sami to nezvládneme a hledáme mezi sebe nové tváře. Potřebujeme vás, abychom našeho cíle mohli plně dosáhnout.

Zapojit se můžete dvěma způsoby:

1.
Přidejte se k nám jako
aktivní členové týmu

V jednotlivých městech i na celostátní úrovni pořádáme vzdělávací akce pro studenty, podporujeme a propojujeme vyučující na fakultách, angažujeme se ve vzdělávací politice a především usilujeme o systémové změny. Zveme mezi sebe další studenty, akademiky a každého, kdo rád přiloží ruku k dílu.

Kontaktujte Hanču nebo přímo pobočky »

Členové našeho týmu jsou zapojeni do aktivit uvnitř Otevřena. Podílí se na našich aktivitách v míře dle svých kapacit, ať už na fakultní pobočce nebo na celostátní úrovni. Mají možnost plně se podílet na směřování hnutí – jaké má Otevřeno být a čemu se má věnovat? Jsou jim k dispozici zdroje a výhody členství v Otevřenu jako je naše interní vzdělávání a členská setkání. Členové týmu se oproti podporovatelům více orientují v aktuálním dění v Otevřenu. Důležitá je ochota se učit a získávat nové zkušenosti a být v aktivním kontaktu s dalšími členy Otevřena.

2.
Přidejte se k nám jako
členové podporovatelé

Mít takové pedagogy, se kterými se všechny děti s radostí a naplno rozvíjejí, není úkol, kterého může náš tým dosáhnout sám. Pokud vás myšlenka Otevřena oslovila, ale nechcete nebo nemůžete se aktivně zapojit jako dobrovolník, staňte se členem Otevřena jako podporovatel a přidejte se k hnutí lidí, kteří usilují o společnou věc.

Vyplňte přihlášku »

Podporovatelé jsou členy Otevřena, ale nezapojují se do organizace aktivit. Hlásí se ke stejnému poslání a stejným Stanovám, ale realizace naší společné myšlenky se odehrává někde jinde v jejich životech. Možná skrze výuku budoucích učitelů na fakultách, výuku dětí ve školách nebo přípravu vzdělávacích programů, ale jsou i další možnosti. Usilujete někde svým kouskem o lepší pedagogy? Pak váš mezi námi rádi uvítáme. A pokud si nejste jisti, zda sem zapadáte, ozvěte se nám. Podporovatele informujeme o dění v Otevřenu a o dalších novinkách ze světa vzdělávacích inovací. Propojujeme je s dalšími, podobně smýšlejícími lidmi v jedné komunitě a posíláme do světa jejich nápady a zkušenosti.

Těšíme se, až na téhle fotce příště budete s námi 🙂