Jak se přidat ke změně? → Výzvy k akci!

Usilujeme o proměnu vzdělávání skrze lepší přípravu učitelů. Přidat ke změně se můžeš dohromady s námi nebo i úplně na vlastní pěst. Kudy na to?

Zapoj se jako občan společnými způsoby, které jsou otevřené nám všem:

1

Pomáhej šířit naše myšlenky = při hovorech s kamarády i náhodnými lidmi ve výtahu, na hodinách, na poradách, na sítích, zkrátka vždy a všude říkej, jaké chceme vzdělávání, a vysvětluj, obhajuj a rozšiřuj naše postoje, znalosti, jež jsou za nimi, i náš plán změny.

2

Přitahuj do změny další lidi = inspiruj své okolí vlastním příkladem, pomož s náborem a hledej a lanař členystoupence a získávej je pro naši vizireformu přípravy učitelů.

3

Zapoj se do mapování a síťování inovátorů = všímej si inspirativních vzdělavatelů, propojuj je navzájem i s Otevřenem a reportuj jejich inovace do našeho mapování.

4

Podílej se na zavádění a podpoře změn = přilož ruku k dílu, přispěj zkušenostmi, spolupracuj na formování změn praxí a dalších částí výuky v rámci reformy přípravy učitelů i mimo ni a podporuj svým hlasemplackou na batohu naši vizireformu.

5

Pomoz nám dát dohromady peníze = oslov drobné i větší dárce nebo sám přispěj.

6

Pomáhej propagovat naše aktivity = vedle šíření myšlenek neváhej šířit a sdílet do svého okolí též konkrétní akce, aktivity a kampaně, které jako Otevřeno děláme.

Zapoj se jako student, budoucí učitel specificky ze své role:

1

Pojď příkladem v tom, jaké chceme učitele = začni u sebe, připravuj se na profesi a buď učitelem dle profilu absolventa a šiř tuto ideu svým vzorem mezi spolužáky, též choď na naše i jiné vzdělávací akce a inspiruj se na našem webu a na našich sítích.

2

Říkej vyučujícím a fakultě, co potřebuješ a chceš = mluv s akademiky, navazuj s nimi vztahy, dávej jim zpětnou vazbu, účastni se hodnocení výuky, poptávej vlastní rozvojzměny výuky dle profilu absolventa a dle inovací z jiných fakult, organizací či zemí.

3

Zapoj se do akademické politiky = založ studentskou oborovou radu na vaší katedře, kandiduj do senátu, mluv s vedením, spolupracuj na zavádění reformy přípravy učitelů a dohlížej na plnění jejích závazků, haj naše postoje a prosazuj konkrétní změny.

Zapoj se jako začínající učitel specificky ze své role:

1

Pojď příkladem v tom, jaké chceme učitele = začni u sebe, buď ve škole pro děti, snaž se být učitelem dle profilu absolventa a šiř tuto ideu svým vzorem mezi kolegy.

2

Přinášej na fakulty své zkušenosti z praxe = mluv s našimi členy, se vzdělavateli i veřejně na našich akcích o tom, jak si s dětmi počínáš a jak tě na to fakulta připravila = sdílej rady, vracej fakultám zpětnou vazbu a pomáhej zlepšovat výuku a podporovat reformu vyplňováním Národního šetření budoucích a začínajících učitelů.

3

Pomáhej dalším novým kolegům začít = buď oporou svým známým na školeokolo.

Zapoj se jako vzdělavatel učitelů specificky ze své role:

1

Proměňuj a rozvíjej svou výuku = začni u sebe a zlepšuj výuku tak, aby skutečně pomáhala budoucím učitelům rozvíjet kompetence dle profilu absolventa = inspiruj se inovacemi odjinud, říkej si o zpětnou vazbu, reflektuj a vyhodnocuj výsledky své výuky, pouštěj se do inovací a rozvojových projektů a přihlaš se s nimi do Otevřené výzvy.

2

Sdílej svou dobrou praxi a zapoj se do komunity spolupráce = pojď na konference, inspiruj kolegy, sdílej svůj příběh a dobrou praxi naším šířením inovací, přidej se do Komunity vzdělavatelů budoucích učitelů, podílej se na její koncepční práci a navštěvuj akce a inovátorské konference, které pro Komunitu i všechny vzdělavatele pořádáme.

3

Zapoj se do akademické politiky = kandiduj do senátu, buď aktivní v jiných orgánechprocesech, mluv s vedením, spolupracuj na zavádění reformy přípravy učitelů a dohlížej na plnění jejích závazků, haj naše postoje a prosazuj konkrétní změny.

Zapoj se jako inovátor, lektor či expert specificky skrze svou odbornost:

1

Přijď a nabídni své zkušenosti, znalosti či dovednosti ostatním = diskutuj kdekoli, zvláště v debatách na fakultách, lektoruj v rámci akcí, které pořádáme pro budoucí učitele a jejich vzdělavatele, mentoruj vzdělavatele při zavádění inovací nebo zkrátka najdi jakoukoli jinou cestu, jak budoucím a začínajícím učitelům, jejich vzdělavatelům, vlivným lidem kolem či Otevřenu jako organizaci svým umem pomoci.

Zapoj se jako člen Otevřena do společného programu či rozvoje hnutí:

Přidej se k nám » Výzvy k akci pro členy »

Nevíš, kudy na to? Neváhej nás kontaktovat!

pro členy, uchazeče i média

Monika Krajčírová

provozní
zobrazit profil » jak se můžete přidat »