Jaká byla letošní Noc vzdělávání?

Je za námi Noc vzdělávání 2022. Po dvou letech v izolaci jsme se opět potkali na půdách fakult v Olomouci, Brně, Praze a Českých Budějovicích. Náš vzdělávací festival navštívilo 732 lidí, hlavně studentů zmiňovaných fakult, pro něž jsme akci primárně pořádali, ale také začínajících učitelů nebo akademiků. 

Doufáme, že jste se stejně jako my, na Noci pobavili. Nejen programem, ale taky mezi sebou, neboť letošním tématem byla komunikace a prostupovala programem na všech fakultách. Na jedné fakultě nabrala podobu divadla či slampoetry, na jiné podobu diskuse se začínajícími učiteli nebo práce s tabuizovanými tématy. 

Z mnoha hostů, lektorů a panelistů, kteří se Noci vzdělávání zúčastnili zmiňme současného ministra školství Petra Gazdíka nebo ředitele roku 2020 Jakuba Dolníčka. Návštěvníkům jsme představili také laureátku Global Teacher Prize Czech Republic 2022 Barboru Heřmanovou nebo exministryni školství Kateřinu Valachovou. Své zastoupení měly také organizace, které ve vzdělávání působí: Zvolsi.info, Učitelská platforma, EDUin či Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání. Podívejte se na fotoreport z akce – Praha, Brno, Olomouc (video), České Budějovice. Těšíme se opět na příští ročník!