Učitelé, vydejte se za vzděláním online!

Učitel by se nikdy neměl přestat vzdělávat. Někdy je ale času méně , než by člověk, potažmo učitel, potřeboval. Pokud byste si rádi obohatili své učitelské portfolio, ale nemáte času nazbyt, můžete využít krátkých webinářů, které jsou dostupné online. Vybrali jsme pro vás tři zdroje, které umožňují zhlédnout vzdělávací webináře kdykoliv, odkudkoliv, zdarma a bez nutnosti se registrovat.

Metodický portál (rvp.cz)

Metodický portál je asi všem učitelům zběhlým v online prostředí dobře známý. Kromě velké databáze materiálů nabízí také pravidelná online setkání zdarma. Webináře lze navíc dohledat a zhlédnout kdykoliv zpětně, protože jsou nahrávány a umístěny do databáze. Pokud nechcete, aby vám novinky o pořádaných webinářích unikly, můžete Metodický portál sledovat i na Facebooku. Lze si také nechat zasílat newsletter do vaší e-mailové schránky.

Zaujme například webinář Skryté kurikulum aneb co škola neučí, a přesto nikdy nezapomeneme s Mgr. Hanou Kumperovou.

Vzdělávací program Varianty – Člověk v tísni

Dalším místem, kde lze hledat online semináře a přednášky, je YouTube kanál Člověka v tísni. Obsahuje desítky záznamů webinářů volně ke zhlédnutí, které se zabývají nejrůznější tématikou od distančního vzdělávání po průřezová témata RVP. I Varianty můžete sledovat na Facebooku a zůstat tak vždy v obraze.

Doporučit můžeme například webinář s PhDr. Zdenkom Matulou Principy nezraňující komunikace.

Projekt SYPO

YouTube kanál Systému podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) je webináři nacpaný doslova k prasknutí. Věnují se jednotlivým předmětům, využívání techniky při výuce (a distančnímu vzdělávání), palčivým otázkám učitelského světa i začínajícím učitelům. Pokud zanecháte na webu svou e-mailovou adresu, můžete si nechat zasílat novinky o pořádaných akcích přímo do vaší schránky.

Hodit by se mohl třeba jeden z webinářů zaměřených na distanční výuku.

Máte své oblíbené webináře nebo zdroje celoživotního vzdělávání? Podělte se o ně s námi v komentářích na našem Facebooku!