Vzdělavatelé učitelů, vydejte se s námi na konci dubna na Výlet do dobré praxe

Již na konci dubna, konkrétně 29.4., pořádáme Výlet do dobré praxe, na které vznikne prostor pro získávání i předávání kvalitních, a často inovativních, přístupů v přípravě budoucích učitelů. 

Základem programu budou workshopy prezentující vysokoškolské předměty z projektů Otevřená výzvaMapování inovací a dostatek prostoru pro networking, kde bude možné si návody na dobrou praxi předávat.

Naším cílem je především překonat formát frontálních přednášek a umožnit lidem nahlédnout pod ruce každému vzdělavateli, jenž bude na akci přinášet své pojetí výuky. 

Na akci bude možnost vybrat si dva ze čtyř nabízených workshopů, v nichž budete mít možnost:

  1. zažít, jak vypadá reálná hodina vybraného pedagoga na VŠ,
  2. dozvědět se, jaké jsou principy a příběh vybraného předmětu či inovace,
  3. pokládat otázky a sdílet své názory a dojmy

KDY: 29.4. 10:00 – 20:30 

KDE: Hotel Villa Eden, ulice 17. listopadu 8, Jihlava

Vystupující:

  • Ing. Karolina Duschinská, Ph.D. (UK) a Mgr. Radka High, Ph.D. (UK) – Didaktika obecné didaktiky
  • Mgr. Bc. Jan Nehyba, Ph.D. (MUNI) – Reflexe praxe: od skupinové reflexe k deliberativní praxi
  • Ph.D., Ing. Stanislav Michek, Ph.D. (UHK) – Péče o pracovníky formou supervize v rámci výuky předmětů Management a evaluace školy

Více o programu konference naleznete na webu konferenceinovace.org

Kromě workshopů na vás bude čekat také debata o budoucnosti přípravy budoucích učitelů a nebude chybět dostatek prostoru pro navazování pracovních i neformálních vztahů. Během celé akce bude na místě dostupný catering. Nabízíme také možnost zprostředkovat ubytování, neboť z našich zkušeností víme, že večerní rozhovory jsou základem zajímavých myšlenek a nápadů. 

Na základě shody všech fakult o potřebě reformy vzdělávání budoucích učitelů je jasné, že se má vzdělávání budoucích učitelů měnit. Pojďme si vzájemně poradit, jak na to. Těšíme se na vaši účast!